Jasličková pobožnosť v Prílepoch

lud004

 

Vianočnú slávnosť prišiel požehnať aj správca farnosti z Čiernych Kľačian vdp. Peter Patúc a poprial všetkým veriacim požehnané Vianoce

 

 

,,Vianoce sú krásne, keď láska dýcha z jasličiek…“

Na Božie narodenie sa aj tohto roku konala v kostolíku Prílepoch Jasličková pobožnosť. Cez Vianoce sa v malom božom chráme stretávajú veriaci na bohoslužbách a deti vítajú Betlehemské dieťa pri jasličkách. Pri vianočnom stromčeku malého Ježiška privítali pastierikovia z Materskej škôlky Parková 2, Zlaté Moravce Prílepy, palicami  klopali, zvončekmi zvonili a spolu s pani riaditeľkou Zuzanou Šalingovou spievali pesničky, básničky pre narodené Božie dieťa.

Na Jasličkovú pobožnosť už piaty rok prišiel zaspievať aj Spevácky súbor Kolovrátok z Prílep pod vedením manželov Vencelových.

Keď vianočný stromček v izbičke zabliká,

každý dobrý otec rodinu privíta.

Poďte moji drahí,  sadajme si k stolu,

je  štedrá večera, budeme jesť spolu.

Pieseň Tichú noc na varhanoch zahral Miško Hlavačka. Vianočnú slávnosť prišiel požehnať aj správca farnosti z Čiernych Kľačian vdp. Peter Patúc a poprial všetkým veriacim požehnané Vianoce.

Text a foto: Anton Kaiser, Zlaté Moravce

Zdroj informácií: Irena Vencelová, Prílepy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Miroslav Kráľ
Kalendár
september 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« dec    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Počet návštev

TOPlist