Milostiplné a požehnané veľkonočné sviatky

 

 

Radosť zo zmŕtvychvstalého Ježiša, radosť z nádeje, ktorú nám priniesol, radosť z veľkého tajomného viditeľného pôsobenia

 

ĽUDia, všetkým vám prajem milostiplné a požehnané veľkonočné sviatky, radosť zo zmŕtvychvstalého Ježiša, radosť z nádeje, ktorú nám priniesol, radosť z veľkého tajomného viditeľného pôsobenia. Je to zároveň čas na radosť so svojimi blízkymi, rodinami, priateľmi a známymi.

Svoje zvyky a tradície majú aj veľkonočné sviatky. Niektoré vyplývajú z cirkevných ustanovení, iné – ĽUDové tradície – sú charakteristické pre Slovensko.

Každý sa na to teší, či malý, či veľký, všetci sú vtedy ako malé deti. Bude čas aj karty zahrať, aj sa mimo internetu porozprávať, aj sa zasmiať a aj duchovne sa zamyslieť a postáť. Aj sa hladu prejeme a potom si aj zajeme. Najskôr len na vode a potom trošku vínka v pohode.

Taký krásny čas, teším sa naň zas.

Všetkým vám, či ste v rodinách, či žijete sami, či ste vdovci, či slobodné matky, či ste v zasvätenej službe, alebo ste ešte len v túžbe, želám vám, aby tento sviatočný čas sa pre vás nevliekol, alebo aby si športové oblečenie neobliekol.

Nech ten čas, ktorý prežijete pre druhých a aj pre seba, nech je časom krásnym, zmyselným, nech je spomienkou, nech je pre vás inšpiráciou, nech máte celý ten čas úsmev na tvári a nech vám ku koncu sviatkov aj dobre trávi.

Pripájam video Koptskej cirkev v Egypte, ktorá sa odvážne stretáva napriek krutému prenasledovaniu v ich krajine. Ich veľkonočný chválospev je vyznaním viery vo vzkrieseného Krista. Pomodlime sa dnes za nich, aby hrdinsky znášali svoj osud až dokonca. Tu otvor>>

Krásne a požehnané sviatky.

S úctou Miroslav Kráľ, Červený Hrádok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Miroslav Kráľ
Kalendár
september 2019
Po Ut St Št Pi So Ne
« dec    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30  
Počet návštev

TOPlist