Požehnané a milostiplné vianočné sviatky

 

 

Daj, Boh, šťastia tejto zemi, všetkým ĽUĎom v nej!

 

 

ĽUDia, z celého srdca Vám želám požehnané a milostiplné vianočné sviatky, milosť a pokoj od novorodeného Božieho dieťaťa. Radosť, dôveru v Božiu lásku a pomoc do všetkých dní. Nech vo Vašich domovoch zavládne pokoj, láska a porozumenie. Sviatky vianočné, pekné cesty polnočné, na Vianoce veľký darček, na Silvestra pekný tanček, do muziky ľahký krok a šťastlivý Nový rok! 

Tu zastal pri nich Pánov anjel a ožiarila ich Pánova sláva. Zmocnil sa ich veľký strach, ale anjel im povedal: „Nebojte sa! Zvestujem vám veľkú radosť, ktorá bude patriť všetkým ľuďom: Dnes sa vám v Dávidovom meste narodil Spasiteľ, Kristus Pán. A toto vám bude znamením: Nájdete dieťatko zavinuté do plienok a uložené v jasliach.“ A hneď sa k anjelovi pripojilo množstvo nebeských zástupov, zvelebovali Boha a hovorili: „Sláva Bohu na výsostiach a na zemi pokoj ľuďom dobrej vôle.“ Lk 2, 9-14

Daj Boh šťastia tejto zemi, všetkým ľuďom v nej. Nech ju slnko jasne svieti, každý Boží deň.
Nech ich sused v láske má, nech im priazeň, pokoj dá, daj Boh šťastia tejto zemi, všetkým ľuďom v nej.

Daj Boh šťastia celej Zemi, všetkým národom. Nech ju svetlo, hviezdy, lásky, ožaruje dom. Hladným chleba dobrého, chorým zdravia pevného, daj Boh šťastia celej Zemi, všetkým národom.

Dopraj Bože svojmu dielu večné trvanie. Nech sa samo nezahubí, všetci prosíme. Rybám čistej vody daj, vtáctvo a zver zachovaj, dopraj Bože svojmu dielu večné trvanie.

S úctou Miroslav Kráľ

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Miroslav Kráľ
Kalendár
január 2020
Po Ut St Št Pi So Ne
« dec    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Počet návštev

TOPlist