Zaujímavé športové a kultúrne podujatia v Machulinciach

V Machulinciach obetaví organizátori pripravili zaujímavé podujatia

Je neuveriteľné koľko pekných podujatí sa organizuje na hornom Požitaví. Aj v letnom období sa na dedine môžu prežiť zaujímavé soboty a nedele. Tak je to aj aj v Machulinciach, kde obetaví organizátori pripravili zaujímavé podujatia.

27. mája 2017 sa uskutočnil 5. ročník „Horskej cykločasovky“ v Pohronskom Inovci. Usporiadateľom cyklistických pretekov je CK Machulince a obec Machulince za pomoci viacerých sponzorov. Pripravená bola trasa na 34 km, kde sú pretekári rozdelení do jednotlivých kategórií a trať HOBBY na 16 km bez rozdielu veku.

Štart cykločasovky v minútových intervaloch bola od 12,00 do 13,00 hod. a hromadný štart HOBBY bol o 13,00 na futbalovom ihrisku v Machulinciach, kde bol i cieľ.

Jednotlivé trate boli dobre vyznačené a prechádzajú horskými cestami zvlneným terénom. Po štarte smerujú trate do Hlbokého a potom odbočkou stúpaním na Benát po lesných cestách po asfalte, po štrku ale aj lúkami, spevnenými cestami s možnosťou blata.

Na 34 km pretekalo 79 cyklistov z toho bolo 6 žien. Najrýchlejší na tejto trati bol Branislav Gašparík TOP Šport Team v čase 1:31,36 hod.

Na 16 km trati bolo 71 pretekárov, z toho 9 žien. Najrýchlejší bol Timotej Bugár ŠK Topoľčianky v čase 0:53,32 hod.

Celkom na obidvoch tratiach bolo 150 cyklistov z celého Slovenska. Pomerne dosť pretekárov bolo aj z Machuliniec.

7. ročnik folklórnych slávností Pod Kamencom sa uskutoční v sobotu 3. júna 2017 o 17,00 hod. v prírodnom amfiteátri športového areálu v Machulinciach. Jeho usporiadateľom je Obecný úrad spolu s folklórnym súborom Kamenec. Slávnosť a súbor majú názov podľa kopca Kamenec, ktorý sa nachádza nad Obyckou ulicou (domáci názov machulinská Petržalka) a je na rozhraní chotárov Machuliniec a Obýc.

Folklórny súbor Kamenec vznikol v roku 2010 a zatiaľ mal množstvo vystúpení takmer po celom Slovensku.

Na podujatí vystúpia okrem domáceho Kamenca, Detského folklórneho súboru Kamienok a dychovej hudby Machulince aj pozvané súbory. Organizátori pripravili prekvapenie Terchovským orchestrom ľudových nástrojov z Terchovej, DFs Terchovček, FS Terchovec, ďalej vystúpi Ľudová hudba Martinky Bobáňovej, Heligonkári Miloša Bobáňa, FS Furmani z Nitry a Mužská spevácka skupina Lidovec zo Solčian.

Pre návštevníkov je pripravené občerstvenie a pekné počasie.

Text a foto: PaedDr. Ondrej Valach, Machulince